«Революція гідності. Згадаймо головне»

     Революція гідності залишила глибокий визначальний і незабутній слід в історії. ЇЇ ідеали, надії й рішення змінили нашу ментальність, розпочали  і продовжують  формувати нашу нову  політичну ідентичність. З кожною новою річницею Майдану ми маємо змогу осягнути більш повну картину того, що сталося.  Так четвертій річниці Майдану і було присвячено годину справжньої мужності «Революція гідності. Згадаймо головне», яку було проведено в читальній залі бібліотеки для дорослих, для учнів 10 класу НВК№1. В ході заходу  день за днем було згадано все,що відбувалось в ті зимові дні 2013-2014 року.

 

 На абонементі подіям на Майдані Незалежності присвячено  інформаційну книжково-ілюстративну виставку «Слава Небесній сотні» біля якої проводяться  перегляди матеріалів та бесіди.

«Рідна мово, будь не тільки святом, а й насущним хлібом на землі»

Цвіти і смійся, рідне слово!

У серці щирому звучи!

Моя чарівна, рідна мово,

Лети над світом не мовчи!

    9 листопада   - День української писемності та мови. Працівники  відділу обслуговування  бібліотеки для дорослих разом з учнями 10 класу НВК№1 долучилися до відзначення цієї славної дати, та спробували переконати присутніх, що мова – це безцінний дар, який треба шанувати, як батька і матір, родину і Батьківщину.  На святі рідної мови «Рідна мово, будь не тільки святом, а й насущним хлібом на землі» , яке  відбулося   10 листопада в читальній залі,   звучали поетичні рядки  про значення української мови в житті нашого народу, було проведено вікторину на знання мови, її правил та правопису. 

 

   Учні порадували присутніх дотепними жартами та  піснями.  

Працюємо в проекті ПУЛЬС

В рамках проекту ПУЛЬС «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування» в Центральній бібліотеці проведено тренінг для активних жителів громади. Тренер проекту в Хмельницькій області Любов Квасюк, яка завітала на захід, ознайомила присутніх з даним проектом  і наголосила, що Чемеровецька бібліотека є його активним учасником. На зібранні активні громадяни піднімали проблемні питання нашої громади і пропонували свої шляхи їх вирішення. Також запрошених ознайомили з досвідом кращих громад в Україні.  Захід пройшов в атмосфері дружнього спілкування. 

Літературний портрет "Я люблю своїх читачів..."

Читачі, що цікавляться творчістю сучасних українських письменників, напевне чули про таку письменницю як Ірен Роздобудько, якій третього  листопада  виповнюється 55 років від дня народження. В кінці 80-х років вона лише починала говорити українською, а після 2000 року почалася її практично карєра популярної сучасної української письменниці. Саме творчості цієї письменниці і було присвячено літературний портрет «Я люблю своїх читачів...», який проведено 26 жовтня в читальній залі бібліотеки для дорослих.

 

   Бібліотечні працівники та активні користувачі бібліотеки, які були присутні на заході, дізнались про життєвий та творчий шлях авторки, цікаві факти її біографії та мали змогу познайомитись з виставкою її творів. 

Презентація книги "Заповідна Чемеровеччина"

«...Людина з Великої Літери, пристрасний природолюб, вчений – дослідник, невтомний борець за справедливість» - такими словами було розпочато презентацію книги Степана Івановича Ковальчука «Заповідна Чемеровеччина», яку було проведено 12 жовтня в читальній залі бібліотеки для дорослих для працівників сільських бібліотек, вчителів географії та біології НВК №1 та НВК№2 та активних користувачів бібліотеки.

  До останнього подиху, будучи важко хворим Степан Іванович, з ручкою в тремтячих руках, писав статті про села нашої Чемеровеччини, їх природні багатства та працьовитих людей. З активною допомогою Степана Івановича створено Національний природний парк «Подільські Товтри», наукову бібліотеку, виконано гербарні збори, працює Музей природи. І саме світлій пам»яті Степана Івановича, серце якого перестало битись напередодні 2017 року та результату багатолітніх вивчень і досліджень книзі «Заповідна Чемеровеччина» і було присвячено захід.

На заході були присутні та виступили  начальник відділу екології та природніх ресурсів Чемеровецької РДА Юрій Анатолійович Завальнюк, наш земляк, підприємець, видавець книги «Заповідна Чемеровеччина» Василь Іванович Ковальчук, староста Сокиронецької сільської ради Олексій Васильович Умнов. 

 

 У виконанні Михайла Скрипника в дарунок присутнім звучали українські піісні.

«Я – громадянин України, європейської країни»

ПАХНЕ МЕДОМ, ПАХНЕ М'ЯТОЮ...

Разом зі святом православних християн Преображенням Господнім – Яблучним Спасом 19 серпня  відзначається в нашій країні професійне свято бджоляра – День пасічника.   

     16 серпня в стінах читальної зали Чемеровецької Центральної  бібліотеки для дорослих зібрались не тільки професіонали з розведення бджіл, але й початківці-любителі на свято меду «Пахне медом, пахне м»ятою...». В ході заходу ведучі розповіли присутнім про кропітку роботу бджоляра  та побажали  їм  щоби  сади, лани , луги, ліси дарували  щедрі медозбори для їхніх пасік і  на столах ніколи не вибував еліксир здоров»я, сили, наснаги і бадьорості - мед!  

    З словами вдячності за наполеглевість, вірність народним традиціям, любов до своєї землі звернулася до  присутніх голова ветеранської організації Валентина Миколаївна Курохтіна, а учасники хору ветеранів  «Чебреці» зачарували присутніх своїм прекрасним співом.  В свою чергу пасічники почастували усіх медом та подякували  за добрі слова та побажання на їхню адресу.

 

                                                      

"А пісня - то душа..."

                           

  Українська пісня... Частина духовного життя народу, вона не залишає його ні в радості, ні в смутку, крок у крок слідує за ним від дитинства до старості. З піснею  на вустах народ відзначає свята, прикрашає народні обряди, славить свої перемоги.  І саме їй, укрїнській пісні, незмінній супутниці  людської душі,  було присвячено  чергове засідання Клубу цікавих зустрічей «Словом. Звуком. Пензлем». Гостями  свята були учасники  аматорського вокального ансамблю «Мальви»  Жердянського Будинку культури. Ці люди ідуть поруч із піснею з 2004 року, у грудні  2012 їм було присвоєно  звання «Народний аматорський  колектив».

   Присутні на заході, члени клубу студенти 1-го курсу група 12 С, а також запрошені активні користувачі бібліотеки,  учасники  районного хору ветеранів «Чебреці», мали змогу більше години насолоджуватись  прекрасним співом цих чарівних жінок. Слова щирої вдячності, за відродження  та популяризацію української пісні, за долучення молоді та до світу її краси висловив  учасникам вокального ансамблю «Мальви», присутній на заході, голова Чемеровецької селищної ради Собань Олександр Володимирович. Зустріч закінчилася та присутні ще давго не розходились, співали пісні, спілкувались та фотографувались на пам»ять.

 

 

Нарада бібліотечних працівників

     25 квітня в читальній залі Чемеровецької центральної біблотеки зібрались біблотечні працівники на чергову нараду для обговорення напрямків роботи згідно плану.  Перед присутніми виступила директор біблотеки Кульпінська Марія, яка ознайомила з конкурсами та проектами, які оголошено для біблотек. Заступник директора Галак Ольга здійснила аналіз роботи бібліотек за 1 квартал. Біблограф Сороката Ольга провела огляд новинок сучасної української літератури.

«Великодні дзвони дзвонять»

Великдень - одне з найбільших й найшанованіших  християнських свят, це - день Воскресіння Ісуса Христа.

  Вже стало традицією кожного року в стінах Чемеровецької бібліотеки для дорослих влаштовувати книжково-ілюстративні виставки-інсталяції, виставки великодніх писанок та вишитих великодніх рушників, проводити  пізнавальні години народознавства.

 

  Так, для студентів медичного коледжу, проведено годину народознавства «Великодні дзвони дзвонять» та влаштовано виставку-інсталяцію «Великдень на гостину просить». В ході заходу  студенти дізнались багато нової та цікавої інформації про святкування Великодня в нашій та в багатьох зарубіжних країнах, побачили як святково оздобити пасхальний кошик та обговорили, що треба нести до церкви на освячення.

«Славимо ім'я твоє, Господи»

       Із пробудженням природи від зимового сну починається цикл весняних свят. Одним із найдавніших християнських свят є Благовіщення Пресвятої Богородиці, яке ми відзначаємо 7 квітня.  Але не всі знають, що Благовіщення — це свято не лише християнське, а разом і значне народ­не свято давнини.

  Наші предки святкували Благовіщення по своєму. Але минали роки, століття, змінювався суспільний лад, змінювалась релігія, змінювалися звичаї. У 988 році Київська Русь прийняла християнство.   З приходом християнства на Русь зміни­лись народні звичаї та вірування, і християнське Бла­говіщення набуло зовсім іншого значення. Як святкують Благовіщення в наш час дізналсь студенти медичного коледжу відвідавши годину народознавства «Славимо ім»я твоє, Господи», яку було проведено 6 квітня в читальній залі бібліотеки.  Настоятель греко-католицької церкви отець Василій, який був присутній на заході, розповів студентам багато цікавої та корисної інформації про Благовіщення Пресвятої Богородиці, закликав учнів ніколи не забувати дорогу до Божого храму, прославляти Господа молитвами та виконувати всі його заповіді. 

"Клуб цікавих зустрічей"

    Людина і праця, людина і пісня, людина і витвір мистецтва - це все вічне, безсмертне, щось своєрідне і глибоко вражаюче. Наш український народ працьовитий, щедрий на таланти. Якщо працювати - то до сьомого поту, якщо творити щось - то неповторно, захоплююче. Саме одному із видів українського народного мистецтва - вишивці, було присвячено вечір-зустрічі з майстринею «Невтомні руки творять диво», який відбувся 30 березня у читальній залі  бібліотеки.  Гостею свята була  Майя Степанівна Грабар - надзвичайно талановита, творча особистість, в творчому доробку якої десятки вишитих рушників, сорочок, картин, серветок  різної тематики. Усі вони випромінюють душевне тепло, бо тільки коли річ вишита своїми руками з любов"ю та добром, то в домі панує затишок і хороша, благодатна аура. Присутні на заході,  студенти  21-Л та 22-Л груп медичного коледжу, активні  користувачі бібліотеки та друзі нашої гості мали змогу ознайомитись з прекрасними творіннями рук Майї Степанівни, переглянувши виставку  робіт, яка була представлена в читальній залі, поспілкуватися з самою майстринею та переглянути відео-презентацію виробів, які не були представлені на виставці.  В дарунок Майї Степанівні від працівників бібліотеки  та вихованців дитячої музичної школи дикламувались вірші, звучали пісні. 

«Поезія – це завжди неповторність...»

     Всесвітній День поезії було проголошено делегатами 30-ї сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО в 1999 році. В Україні це свято відзначається на державному рівні щорічно з 2004 року. В цей день в  стінах нашої бібліотеки проводяться зустрічі з місцевими поетами, влаштовуються книжково-ілюстративні виставки та тематичні полиці. Так на відділі обслуговування влаштовано тематичну полицю «Поезія – це завжди неповторність...», біля якої проведено голосні читання  для любителів поетичного слова. 

Курс на зміцнення місцевого самоврядування

Чемеровецька центральна бібліотека спільно з громадською спілкою учасників АТО Чемеровецького району взяла участь в проекті ПУЛЬС «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» і одержали перемогу. За умовами цього проекту представники бібліотеки та громадської спілки 13- 15 березня прийняли участь в триденному тренінгу в місті Хмельницькому. На тренінгу, де були представники Хмельницької, Львівської та Закарпатської області, дізналися про реформу та її впровадження, отримали зв’язки, знання та унікальні інтерактивні матеріали. Була гарна можливість поспілкуватися з учасниками даного заходу з інших областей, поділитися своїми напрацюваннями в даному напрямку та почути про їх напрямок роботи в створенні громад. Наступний крок в даному проекті спрямований на інформування та залучення громадськості до процесу реформ децентралізації.

"...Одні із перших на захисті країни"

Наша країна переживає важкі часи. Зараз їй як ніколи потрібно бути єдиною та згуртованою. Наші земляки, яких сьогодні мобілізовано до лав українського війська, з честю відвойовують та захищають кордони нашої держави, борються за її єдність та цілісність. Велику роль в  боротьбі за цілісність кордонів нашої країни відведено добровольцям – людям, які добровільно пішли до лав Збройних сил  та стали на захист своїє країни.

 

     В липні 2016 року в Києві на Троєщині відкрили перший пам'ятник добровольцю АТО.  А на засіданні Верховної Ради України 17 січня було прийнято постанову про відзначення Дня добровольця і обрано дату 14 березня. Саме в цей день в бібліотеці проведено  годину патріотизму  з переглядом  фільму спецпроекту каналу ІСТУ «Добровольці».    

"Сотні Небесні безсонно стоять над Майданом..."

20 лютого весь український народ схиляє голови перед героями Небесної сотні, саме вони зуміли рішуче стати ло боротьби зі злом, заплативши за перемогу надвисоку ціну – власне життя. Минуло 3 роки від трагічних подій на Майдані,  та подвиг Героїв Небесної сотні незабутній. Пам»ять про всіх невинно убитих повинна згуртувати всіх нас, живих, дати нам силу та волю, мудрість та наснагу для зміцнення власної держави на власній землі. Саме тим, хто загинув за свою країну, свій народ, тим, для кого «справедливість», «гідність», «свобода», «Україна» були не просто словами, а сенсом їх життя на відділі обслуговування влаштовано книжково-ілюстративну виставку «Сотні Небесні безсонно стоять над Майданом...», біля якої постійно проводяться перегляди та подорожі по книгах та в читальній залі бібліотеки організовано перегляд відеофільму «Герої не вмирають».

«Довгих літ вам, щастя і добра...»

10 лютого читальна зала бібліотеки для дорослих зібрала в своїх стінах   представників влади в селищі , учасників хору ветеранів війни та праці «Чебреці», вчителів НВК №1,  друзів та родичів   на вечір - вшанування  пенсіонера, ветерана праці , уродженця  смт Чемерівці, колишнього директора НВК№1  міжшкільного навчально-виробничого  комбінату Глінського Миколи Гнатовича  з нагоди  ювілею 85-річчя  з дня народження. Микола Гнатович Глінський  знана в селищі та за його межами  людина. За видатні заслуги в розвитку освіти, за створення належної бази  навчального – виробничого комбінату нагороджений  орденом «Дружби народів», 15 медалями та десятками грамот. Перебуваючи на заслуженому відпочинку  Микола Гнатович не сидить на місці  - він засновник хору ветеранів війни та праці «Чебреці»,  бджоляр, фотограф-любитель та просто цікава людина, з якою легко спілкуватися. На святі, в дарунок  ювіляру, звучали українські народні пісні, декламувались вірші.

Виставка «Люди свободи»

     Працівники районної  та сільських бібліотек відвідали виставку «Люди свободи» присвячену 25 річниці Незалежності  України.  Виставка  розміщена  в  лекційному  залі  Центру культури дозвілля та мистецтв  і розпочала  свою роботу  30  січня по 10 лютого. На виставці представлено 26 постерів, які відображають життя і діяльність політичних та громадських діячів, які боролися за Незалежність України.   Це була  незабутня історична подорож долями людей, представлених на даній виставці, яку провів директор історико-краєзнавчого музею  Сергій Володимирович Рибак. 

Історична година

                 27 січня в багатьох країнах світу відзначають Міжнародний день                       пам»яті  жертв Голокосту.Таким чином світова спільнота вшановує                     багато мільйонів євреїв та інших меншин, які під час Другої світової                    війни віддали життя за свою національність.  Всі факти та події того                  моторошного періоду  були висвітлені  під час проведення   в                              читальній залі історичної години «Голокост: невиплакані сльози                           людства», спільно з директором історико-краєзнавчого музею                             Сергієм Володимировичем Рибаком,  для студентів першого курсу                      медичного коледжу.

В ході заходу демонструвались  відеоперегляди документальних та художніх фільмів  присвячених тим страшним подіям.

 

На відділі обслуговування влаштовано інформаційну виставку матеріалів «Голокост: причини та наслідки».

Історико-патріотична година "Моя єдина Україна"

20 січня в читальній залі, для учнів 11-х класів НВК №1, проведено історико-патріотичну годину "Моя єдина Україна", присвячену Дню Соборності України. В ході заходу звучали пісні патріотичної тематики у виконанні вихованців дитячої музичної школи та демонструвались відео фільми.